Naspäť na hlavnú stránku

24 hodín na bicykli

mapa trate

Nultý ročník (1.9.2007) je za nami: fotky a info k nim (je to PDF, 2,7MB).

Najblizšiu realizáciu tejto akcie možno očakávať v máji/júni 2008.

Trasa

Trasa je vlastne okruh, Bratislava - Gabčíkovo a späť, po jednej strane dunajskej hrádze tam a po druhej naspäť, dĺžka tohto okruhu je cca 105 km. Cez Dunaj sa teda prechádza v dvoch bodoch, na Prístavnom moste v Bratislave a na vodnom diele, stupeň Gabčíkovo.

Dôvody pre túto trasu sú nasledovné:

Samozrejme, má to aj nejaké nevýhody:

Cieľ

Cieľom je za 24 hodín najazdiť na bicykli na tomto okruhu čo najviac. Je na dohode, či počítať kilometre, alebo brať ako prejdenú jednotku jeden okruh. Nemám pocit, že cieľom by malo byť nejaké porovnávanie sa a pretekanie medze sebou (keďže tu hrá veľkú rolu na akom type bicykla sa jazdí), skôr vďaka tomuto podujatiu spoznať lepšie samého seba.

Kto?

To som zvedavý aj ja..zatiaľ sa väčšina cyklistov čo poznám vyhovára. Keby sa nás však podujalo viac, mohli by sme krúžiť proti sebe, vďaka čomu by sme sa stretávali a vymieňali si skúsenosti častejšie.

Prečo?

Na bicykli (MTB) som za deň prešiel najviac 170 kilometrov a veľmi sa mi to páčilo a začalo ma zaujímať, koľko by som ešte bol schopný prejsť navyše. Zároveň som sa už niekoľkokrát zúčastnil Trnavskej stovky, čo je stokilometrový pochod cez Malé Karpaty a amatérom ako ja to trvá tých 24 hodín. Takže som zvedavý, či bicyklovať takmer non-stop 24 hodín je podobné, ako kráčať 24 hodín.

Bufety..

Podarilo sa mi vykonať jeden okruh trasy a v niektorých krčmách, bufetoch a reštauráciách som zisťoval, ako majú otvorené. Číslovanie kilometrov začína pri Prístavnom moste a ide v smere na Čunovo. Nie sú tu zďaleka všetky bufety, komu sa chce a získa informácie o ďalších, nech mi ich pošle a zverejním..

Odkazy

Autor: Peter Vojtek, posledná zmena: 22-Nov-2007
peter.vojtek@gmail.com